Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Perla e Kamada nuk mjafton, Eintracht Frankfurt ngec në shtëpi

Eintracht Frankfurt duhet të presë ende për fitoren e parë në kampionat, ndërkohë që Koln vijon pathyeshmërinë në Bundesliga. 1-1 përfundoi sfida mes këtyre dy ekipeve, me dy golat që u shënuan në fraksionin e dytë të takimit.

Vendasit kaluan në avantazh në minutën e 72’. Japonezi Daichi Kamada ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi nga një pozicion i prirët, por miqtë reaguan dhe barazuan dhjetë minuta më vonë.

Gjuajtja potente e Jan Thielmann u ndal në rrjetë dhe dy ekipet ndanë nga një pikë në fund. Eintrachti mbetet në kuotën e dy pikëve pas javës së tretë, ndërsa Koln numëron pesë pikë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....