Serie A

36 vite nga debutimi i legjendës së Milanit në Serinë A

20 janar 1985 (36 vite më parë), një ditë historike për Milanin dhe futbollin italian. Në takimin Udinese-Milan, 1-1 debutonte në Serinë A Paolo Maldini.

U hodh në fushë si anësor i djathtë nga trajneri Nils Liedholm në vend të Battistinit, në minutën e 46-të. Pikërisht në këtë moment Paolo do të niste një karrierë legjendare që do ta bënte të fitonte gjithçka me Milanin, klub me të cili u aktivizua në mbi 900 ndeshje zyrtare,

Maldini është gjithashtu futbollisti i tretë me më shumë paraqitje (126) në përfaqësuesen e Italisë (pas Buffonit dhe Cannavaros), një ikonë që ka fituar zemrat e të gjithë të pasionuarve të futbollit anembanë globit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency