Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Ish-i i Barcelonës ndëshkon Arsenalin, Lazio përmbys Midtjyllandin (video)

PSV Eindhoveni bëhet skuadra e dytë e Grupit A të Europa League që siguron kualifikimin për në raundin tjetër. Skuadra holandeze mposhti 2-0 Arsenalin në “Philip Stadion”, duke blinduar vendin e dytë, me dy pikë më pak se “Gunners”. Golat për PSV-në u shënuan nga Veerman dhe Luk de Jong. Po në Grupin A, sfida mes Zyrihut dhe Bodo/Glimt përfundoi 1-1.

Në Grupin B, të dyja sfidat Fenerbahce – Rennes dhe AEK Lanarca-Dinamo Kiev u mbyllën me të njëjtin rezultat 3-3. Fernebahce dhe Rennes ndajnë kreun me nga 11 pikë (kualifikohen për në raundin tjetër), ndërsa skuadra që do të luajë në Conference League do të përcaktohet në raundin e fundit.

Në Grupin D, Royal Union (skuadër belge) fitoi 0-2 në fushën e Malmo, duke siguruar vendin e parë, ndërsa Inion Berlini triumfoi 1-0 ndaj Bragës, duke zhvendosur në vendin e tretë pikërisht ekipin portugez. Malmo mbetet e fundit me zero pikë.

Në Grupin C, Betisi siguroi vendin e parë pasi mposhti 0-1 skuadrën bullgare Ludogorets.

Në Grupin F, Laizo triumfoi 2-1 me përmbysje ndaj skuadrës daneze Midtjylland, duke marrë vendin e parë me tetë pikë. Milinkovic-Savis dhe Pedro bënë të pavlefshëm golin e Isaksen.

 

Rezultatet në Europa League

AEK Larnaca – Dyn. Kyiv  3-3

Fenerbahce – Rennes     3-3

Lazio – Midtjylland  2-1

Ludogorets – Betis   0-1

Malmo FF – Royale Union SG       0-2

PSV – Arsenal     2-0

Union Berlin – Braga       1-0

Zurich – Bodo/Glimt 2-1

 

 

Rezaltatet në Conference League

Anderlecht – FCSB   2-2

Austria Vienna – Lech Poznan      1-1

Fiorentina – Basaksehir  2-1

Nice – Partizan  2-1

Slovacko – FC Koln    0-0

Vaduz – AZ Alkmaar 1-2

Villarreal – H. Beer Sheva      2-2

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...