Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Çfarë tersi për përfaqësuesen afrikane, i dëmtohen dy portierët kryesorë para Botërorit

Telashe serioze për Ganën vetëm një javë nga nisja e Botërorit “Katar 2022”. Sipas raportimeve që vijnë nga vendi afrikan, përfaqësuesja afrikane ka mbetur pa portier. Joojo Wollacott, zgjedhja e parë e stafit teknik të Ganës për portën nuk do të përfshihet në listën përfundimtare për shkak të një frakture në gisht.

Përveç tij, në Botëror do të mungojë edhe mesfushori Idrissu Baba, mesfushor i Mallorcas për shkak të një problemi muskulor. Problemi i Ganës është se për momentin është i dyshimtë edhe Richard Ofori, portieri i dytë i kësaj përfaqësueseje.

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...