Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Po jetoj një ëndërr”, Ramos: Ronaldo më këshillon!

Gonçalo Ramos, autori i tre golave, nga gjashtë të realizuara nga Portugalia, që eliminoi Zvicrën dhe siguroi çerekfinalen e Kupës së Botës, Katar 2022, pasi i zuri vendin në formacion Ronaldos, theksoi se CR7 gjithmonë përpiqet t’i ndihmojë.

Duke folur për mediet pas kësaj sfide 21-vjeçari shtoi se është duke jetuar një ëndërr.

“Nuk di çfarë të them, unë jam duke jetuar një ëndërr. Tashmë duhet të fokusohemi në sfidën e radhës, po punoj për të dhënë më të mirën. Ronaldo flet me mua dhe shokët e tjerë të skuadrës, ai është kapiteni dhe gjithmonë përpiqet të na ndihmojë.”– u shpreh Ramos.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...