Futboll

4 Champions në 5 vite, Reali ka dyfishuar pagat

Të fitosh 4 Champions League në 5 vite është një ëndërr që kushton shumë. Nga viti 2013 e deri në sezonin e shkuar, Reali i Madridit ka dyfishuar rrogat, duke kaluar nga 145 milionë euro në 280 milionë në vitin e fundit. Një rritje që sigurisht justifikohet me shtimin e të ardhurave, por sigurisht nuk ka ndërmend të ndalet, edhe tani që kampionët e Champions League nuk kanë në organikën e tyre Cristiano Ronaldon, i cili merrte 50 milionë euro bruto. Sipas mediave spanjolle, rroga e portugezit është shpërndarë tek blerjet e reja, me portierin Thibaut Courtois në krye, e do të shërbejë për rinovimin e lojtarëve kyç siç është Luka Modric. 280 milionëve euro bruto të shpenzuara deri në sezonin e shkuar, i shtohen këtu 54,8 milionë euro shpërblime, 2.7 mililionë për të drejtat imazhit, për një total që arrin rreth 340 milionë euro të shpenzuara nga “Los Blancos” vetëm për ekipin e parë. Të fitosh kushton shumë, por gjithashtu të mbrosh lojtarët e mëdhenj nga klube shumë të fuqishme ekonomike si PSG e Manchester City nuk është pak. Për këtë arsye, në muajt e shkuar, në Madrid kanë blinduar me rinovimet e kontratave futbollistë si Marcelo, Asensio, Isco, Benzema, Carvajal dhe Varane, duke i vënë gjithashtu klauzola të frikshme për prishjen e tyre. Të njëjtën gjë kanë bërë dhe rivalët e përjetshëm të Realit, Barcelona, që në 2013 paguante 115 milionë euro për rrogat, ndërsa në 2017, viti i fundit me të dhëna zyrtare, rrogat kanë shkuar në 225 milionë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency