Serie A

4 gola në 26 minuta, Interi përmbys Torinon, Roma bën detyrën ndaj Parmës

Inter me dy fytyra në sfidën e “San Siros” me Torinon, të cilën zikaltrit e fituan me përmbysje 4-2. Skuadra e Conte zhvilloi një pjesë të parë të dobët, madje u ndëshkua me gol në fundin e saj, me topin që u dërgua në rrjetë nga Zaza. Sikur të mos mjaftonte disavantazhi i pjesës së parë, zikaltrit pësuan të dytin në minutën e 62-të me 11-metësh, që u akordua nga kryesori për ndërhyrje të gabuar të Ashley Young vetëm pas sinjalizimit të sistetim VAR.

Pikërisht pas këtij momenti zgjohet Interi, shkurton në 1-2 diferencën me Alexis Sanchez dhe në të 67-ën barazon me penallti me Romelu Lukakun, edhe në këtë rast pas ndërhyrjes së sistemit VAR.

Në të 84-tën Interi fitoi një penallti me ndihmën e VAR-it, e shndërruar në gol nga Lukaku ndërsa në minutën e fundit të kohës së rregullt skuadra e Contes kundërsulmoi nga e majta e sulmit me sulmuesin belg, që bën më të mirën duke pasuar në qendër për Lautaron, i cili e pati të lehtë të shënonte golin e 4-2 dhe të pestin personal në këtë kampionat.

Roma i mbylli llogaritë me Parmën në “Olimpico” brenda 40 minutave lojë, duke shënuar plot tre gola. E hapi serinë Mayoral, për t’ia lënë skenën armenit Mkhitaryan, që shënoi dy herë brenda tetë minutave lojë (32’ dhe 40’). Verdhekuqtë u mjaftuan me rezultatin e pjesës së parë (3-0), me shifrat që mbetën të pandryshuara gjatë 45 minutave të dyta.

Fitore me përmbysje e Bolognas në fushën e Sampdorias me rezultatin 1-2. Thorsby u dha epërsinë vendasve që në minutën e 7-të, por autogoli i Reginit në fundit e pjesës së parë dhe finalizimi i Orsolinit në pjesën e dytë kthyen ndeshjen në favorin e skuadrës së drejtuar nga Sinisa Mihajlovic.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency