Serie A

4 gola për mbijetesën, Bologna “shtyp” Parmën!

Bologna siguron pothuajse shpëtimin në Serie A, falë fitores së thjeshtë me rezultatin e thellë 4-1 ndaj Parmës. Pas një pjese të parë pa gola, skuadra e Mihajlovic i shtyrë edhe nga publiku vendas në stadiumin Renato Dall’ Ara shpërtheu në pjesën e dytë me 4 gola, edhe pse dy prej tyre ishin autogola të portierit Sepe dhe mbrojtësit Sierralta. Dy golat e tjerë për Bolognan mbajnë firmën e Orsolinit dhe Lyancos. Për Parmën golin e nderit e realizoi Inglese. Me këtë fitore Bologna u ngjit në kuotën e 40 pikëve, ndërkohë që Parma mbeti në kuotën e 38 pikëve, 3 më shumë se Empoli i vendit të 38-të dhe ende nuk e ka siguruar mbijetesën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency