Kupa e Italise

4 gola për të kapur çerekfinalet, Lazio paralajmëron Fiorentinën

Pas Milan-Inter mësohet edhe çifti i dytë çerekfinalist i Kupës së Italisë. Do të jetë Lazio-Fiorentina. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit e kishin gjithçka të thjeshtë përballë Citadellës. Në Olimpico Lazio kaloi me rezultatin 4-1 skuadrën e Serisë B në raundin e 1/8-ave duke avancuar më tej. Në fushë trajneri Inzaghi hodhi një skuadër të ndërrthurur me mes lojtarëve titullarë dhe atyre të stolit, me Thomas Strakoshën , Stefan De Vrij, Ciro Immobilen dhe Lucas Leivan e Milinkovic-Savic që e nisën sfidën që nga minuta e parë. Ishte Immobile ai që zhbllokoi shifrat pas 11 minutash lojë. Në të 24-tën erdhi i Felipe Anderson. Rikthim më të mirë në fushë si titullar nuk mund të kishte për brazilianin. Autogol i Camiglianos i çoi shifrat në 3-0 ndërkohë që rihapi sfidën me një supergol  Bartolomei në minutën e 41-të. Nuk kishte asnjë mundësi reagimi Strakosha në golin e miqëve. Në pjesën e dytë Citadella provoi të shënonte edhe një tjetër gol por portieri shqiptar u shfaq në lartësinë e duhur duke ruajtur portën të paprekur. Në minutat e fundit Ciro Immobile me një gol të bukur me parabol vulosi rezultatin në 4-1 me Lazion që preu biletën e çerekfinaleve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency