Kupa e Shqiperise

4 humbje në 4 javë, Luftëtari në kërkim të një trajneri

O pikë në 4 javët e fundit kanë vendosur në lëvizje drejtuesit e Luftëtarit, të cilët duken të pakënaqur nga rezultatet e skuadrës. Sigurisht që në një rast të tillë nuk mund të penalizohet grupi, me trajnerin që pritet të jetë i sakrifikuari. Kontrata e Milos Kostic me gjirokastritët është 3-vjeçare dhe nëse slloveni vijon të jetë ende në krye të skuadrës është pikërisht marrëveshja e firmosur mes palëve.

Në 4 javët e para Luftëtari ka treguar lojë të mirë por, thonë që rezultati është mbreti dhe këtu zikaltrit kanë çaluar. Në Kategorinë Supeiore nuk ndodhte që nga edicioni 2014-2015 që një skuadër të mos merrte asnjë pikë në 360 minutat e para të kampionatit. Luftëtari përsërit rekordin negativ të Elbasanit të atij sezoni. Pikërisht ecuria e dobët ka vënë në pikëpyetje pozicionin e Milos Kostic, me drejtuesit që kanë nisur sondazhin për t’i besuar stolin një trajneri vendas.

Për të dytin sezon radhazi opsioni i trajnerit të huaj ka rezultuar një zgjedhje e gabuar, pasi edhe vjet uruguaiani Luis Curbello u largua pas javës së 6-të, me Hasan Likën që mori drejtimin e skuadrës për të siguruar në fund pjesëmarrjen historike në kompeticionet e UEFA-s. Për momentin, emrat në tryezën e presidentit Grigor Tavo janë të shumtë, por së pari numri një i zikaltërve duhet të zgjidhë situatën me sllovenin Kostic, që mbetet i lidhur me klubin nga kontrata 3-vjeçare e firmosur në fillim të edicionit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency