Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“40 milionë euro i kushton vetëm këmba e majtë”, Rodgers paralajmëron PSG-në për mbrojtësin francez

Mbrojtësi 21-vjeçar i Leicester, Wesley Fofana vijon të jetë në qendër të merkatos, teksa pak ditë më parë klubi anglez refuzoi 40 milionë euro nga Newcastle, ndërsa së fundi në garë është futur edhe Paris Saint Germain.

Megjithatë trajneri i “dhelprave”, Brendan Rodgers ka deklaruar se dëshiron ta ketë francezin në ekip edhe për sezonin e ardhshëm, teksa nuk i ka kursyer ironitë edhe në lidhje me ofertën e Newcaslte.

“Wesley është akoma futbollisti ynë dhe do të doja të qëndronte gjatë. Është një futbollist i madh, që luan me dëshirë e pasion, kur vesh fanellën e Leicester. Nuk më takon mua të bëj vlerësime për çmimin e kartonit të tij, megjithatë mund të them se 40 milionë eurot e Newcaslte mjaftojnë vetëm për këmbën e majtë të tij”, tha Rodgers.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...