Premier League

45 milionë euro për 23 ndeshje, futbollisti largohet nga Chelsea dhe u kërkon ndjesë tifozëve

Në verën e 2017-ës Chelsea pagoi plot 45 milionë euro për të marrë kartonin e Danny Drinkwater, megjithatë pas 5 sezonesh kontratë, është konfirmuar si një nga blerjet më të dështuara të klubit londinez.

E pranon këtë edhe vetë mesfushori anglez, që nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale njofton përfundimin e kontratës dhe në të njëjtën kohë u kërkon ndjesë tifozëve të Chelsea-t, që gjërat nuk shkuan ashti siç pritej.

“Aventurës time te Chelsea i erdhi fundi… është e vështirë të shkruaj këtë, pasi unë, tifozët dhe klubi jemi totalisht të zhgënjyer për mënyrën si shkuan gjërat dhe për këtë nuk ka dyshime. Justifikime mund të gjesh shumë, por ajo që ka ndodhur nuk ndryshohet. Jam krenar që kam luajtur me futbollistë nga më të mirët të botë dhe kam punuar me trajnerë të shkëlqyer. U kërkoj ndjesë tifozëve të Chelsea-t, që gjërat nuk shkuan ashtu siç duhet dhe uroj t’i shoh në nivelet më të larta”, shkroi ndër të tjera Drinkwater.

Mesfushori 32-vjeçar luajti vetëm 23 ndeshje në 5 sezone me Chelsea-n, 22 prej të cilave në sezonin e parë, teksa shpesh edhe u huazua në klube si Burnley, Aston Villa, Kasimpasa e Reading.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency