Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

5 gola dhe dy asistime, Ronaldo zgjidhet lojtari i muajit gusht

Cristiano Ronaldo u zgjodh këtë të enjte lojtari i muajit gusht në kampionatin e Arabisë Saudite.

Këtë muaj, sulmuesi portugez shënoi pesë gola dhe dha dy asistime për Al Nassr, që drejtohet nga  Luís Castro. Igor Coronado (Al-Ittihad), Riyad Mahrez (Al-Ahli) dhe Malcom (Al Hilal) ishin lojtarët e tjerë të nominuar për çmimin.

Sa i përket trajnerit më të mirë, ky çmim iu dha Nuno Espírito Santo, trajner i Al-Ittihad, që arriti gjatë muajit gusht 4 fitore, me 12 gola të shënuar dhe asnjë të pësuar.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...