Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

5 herë fitues i Championsit, PSG piketon përforcimin e parë në janar

“Përgatituni për një PSG shumë të fortë në muajin shkurt”, u shpreh Luis Enrique pas kualifikimit të kampionëve të Francës në raundin e 1/8-ve në Champions League.

PSG siguroi vendin e dytë në grup pas Borussia Dortmund, teksa të hënën do të mësojë kundërshtarin në takimet me eliminim direkt.

Drejtuesit e klubit kanë nisur nga puna për të përforcuar skuadrën. Luis Enrique pret një mesfushor dhe i përzgjedhuri është Casemiro.

31-vjeçari luan me Manchester United prej verës së vitit të kaluar, kur la Realin e Madridit dhe u transferua në “Old Trafford” për 70 mln euro.

Braziliani qëndron jashtë fushave për shkak të një dëmtimi prej datës 13 tetor. Destinacioni Paris është shumë i pëlqyer nga pesë herë fituesi i Champions League.

Dhe tani u takon drejtuesve të PSG-së të përgatitin ofertën e duhur për ta siguruar “luftëtarin” e mesfushës që në merkaton dimërore.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...