Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

508 ndeshje me Dortmundin, Hummels e mbyll me gjermanët: Ishte nder dhe kënaqësi

Mats Hummels i jep aventurës me Borussia Dortmund. Mbrojtësi që zhvilloi një sezon të madh me verdhezinjtë ndërsa me skuadrën gjermane numëron plot 508 ndeshje, ku ndër të tjera ka shënuar edhe 38 gola dhe 23 asistë.

Pas lajmërimit për lamtumirën nga Dortmund, Hummels theksoi se ishte një nder dhe kënaqësi për gjithçka që kaloi me verdhezinjtë.

Lexo edhe:

“Të dashur tifozë, aventurës sime me Dortmund i erdhi fundi pas 13 vitesh. Për mua ishte një nder i madh dhe kënaqësi të luaja për kaq shumë kohë me Dortmundin. Ky klub dhe këta tifozë janë shumë specialë për mua. Dua të falenderoj të gjithë ata që punojnë te Dortmund, tani e në vazhdim do të bëj tifozin nga larg. Do të më mungoni”, ishin fjalët e Hummels.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...