Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

550 milionë € për CR7, sheiku arab: Nuk ishte problem ekonomik, na prishi punë CAS-i

Cristiano Ronaldo mori një ofertë surprizë në ditët e fundit të kontratës. Al Hilal i ofroi portugezit 37-vjeçar një kontratë 2-vjeçare me 275 milionë euro në sezon, por propozimi faraonik nga Arabia Saudite nuk u konkretizua në akord zyrtar.

Presidenti i klubit arab, Fahad ben Nafel konfirmoi për YouTube Thamanya bisedimet me pesë herë fituesin e “Topit të Artë”, duke zbuluar pse nuk u arrit marrëveshja me sulmuesin e Manchester United.

Është e vërtetë, ne tentuam afrimin e Cristiano Ronaldos dhe biseduam me të. Problemi nuk ka qenë kurrë ekonomik, Al Hilal mund të sjellë të gjithë yjet e botës. Problemi lidhet me vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv që na pengoi të blinim dhe regjistronim lojtarë.

Ne i vazhduam bisedimet pavarësisht gjithçkaje, duke u përpjekur të shtynim firmat deri në momentin që sanksionet mund të anuloheshin”, deklaroi sheiku arab.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...