Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

6 emra në merkato, Kompany nis “spastrimet” te Bayerni

Drejtuesit e Bayern Munich i besuan pankinën belgut Vincent Kompany, një zgjedhje që befasoi jo pak popullin bavarez.

Skuadra pritet të pësojë disa ndryshime, me klubin që do të jetë aktiv në merkaton në hyrje dhe në dalje.

Shtypi gjerman thekson se tekniku i ri ua ka bërë të qartë drejtuesve se mund të shesin 6 futbollistë.

Lexo edhe:

Në listën e të padëshiruarve janë emra si Matthijs de Ligt, Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Kingsley Coman, Serge Gnabry dhe Noussair Mazraoui.

Klube të ndryshme angleze por jo vetëm, janë gati të shfrytëzojnë mundësinë për t’u përforcuar.

Ndërkohë, te Bayerni presin ofertat e duhura për të lejuar largimet e ndonjërit prej 6 lojtarëve që trajneri nuk i ka në planet e së ardhmes.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...