FA Cup

6 gola për një tripletë historike, M.City luan tenis me Watfordin!

6 gola për trofeun e 6-të të Manchester City-t në FA Cup, por mbi të gjitha 6 gola për historinë. Manchester City luan tenis me Watford në Wembley dhe mbyll në mënyrën më perfekte të mundshme një sezon ëndrrash. Gjithçka ishte e lidhur me numrin 6 në këtë sfidë pasi City fitoi 6-0 duke triumfuar për herë të 6-të në historinë e FA Cup por në të njëjtën kohë edhe Pep Guardiola i shtoi palmaresit të tij një tjetër trofe që ishte i 6-ti me Citiziens në këto 3 vite. Qytetarët shkruajtën historinë pasi u bënë skuadra e parë në futbollin anglez të meshkujve që fitojnë tre trofetë e mundshëm në ishull brenda një sezoni të vetëm, teksa pas Kupës së Ligës dhe Premier League triumfuan edhe në Kupën e Mbretëreshës, pa harruar triumfin në Superkupën e Anglisë në fillimin e sezonit që e çon në 4 numrin e trofeve. Ndeshja e Wembley me përjashtim të një rasti në fillimin e saj kur Pereira u ndal nga Ederson pasi mund t’i kishte dhënë avantazhin Watfordit, më pas City zhbllokoi shifrat me David Silvën, Sterling i dyfishoi në pjesën e parë, ndërsa De Bryune dhe Gabriel Jesus e çuan rezultatin në 4-0, përpara se Sterling të realizonte tripletën personale dhe ta çonte rezultatin në 6-0.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency