Futboll

6 milionë € në sezon, ish-trajneri i Romës rikthehet në stol pas një viti

Rudi Garcia është rikthyer në stol. Ish-trajneri i Romës, Lille, Marseille dhe Lyon, qëndron pushim prej majit të vitit të kaluar, kur i dha fund aventurës në stolin e Lyonit.

Trajneri francez ka pranuar ofertën e Al-Nassr, ekipi nga Arabia Saudite. Footmercato shkruan se 58-vjeçari ka firmosur kontratë 2-vjeçare, nga e cila do të përfitojë 6 milionë euro në sezon.

Garcia fitoi titullin kampion me Lille në vitin 2011, me Marseille dështoi në finalen e Europa League në vitin 2017, ndërsa Romën e shpalli dy herë radhazi nënkampione Italie.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency