IPKO Superliga

6 trofe në 5 vjet, Feronikeli në klubin e skuadrave të mëdha

Pasi fitoi edhe trofeun e dytë sezonal, atë të Digitalb Kupës, Feronikeli tashmë bëhet skuadra që ka dominuar në mënyrë absolute futbollin kosovar në këto 5 vitet e fundit. Ndeshja ndaj Trepçës ‘89 u fitua me lehtësi, rezultati 5-1 konsiderohet si më i thelli në një finale Kupe në histori të këtij kompeticioni.

Skuadra e drejtuar nga Zekirija Ramadani përfundoi me shumë sukeses një sezon ku investimet ishin të mëdha, qoftë në nivelin monetar, atë të organizimit apo edhe energjive të shpenzuara nga të gjithë për të arritur sukses.

Trajneri nga Shkupi, Ramadani, që tashmë mban mbi supe dy tituj kampioni dhe një Kupë në Kosovë, duket se ia ka marrë dorën futbollit kosovar dhe po i ecën shumë mirë, por ai duhet ta dëshmojë veten edhe në nivel ndërkombëtar, kur do të vijnë ndeshjet paraeliminatore të Ligës së Kampionëve.

Sidoqoftë, Feronikeli për 5 vjet ka fituar 6 trofe, 3 tituj kampioni dhe 3 kupa, duke u bërë klubi i dytë më i trofeshëm në futbollin kosovar, dhe nëse klubet e mëdha maten me trofe, atëherë Feronikeli është futur në mesin e tyre.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency