Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

60 milionë € për sulmuesin kryesor, tremben Roma dhe Mourinho

Pavarësisht se nuk e nisi mirë sezonin me Romën, Tammy Abraham është përshtatur në Serie A dhe deri në këtë fazë të sezonit numëron 24 gola të shënuar me skuadrën e Jose Mourinhos.

Performancat pozitive të sulmuesit anglez kanë tërhequr vëmendjen e Arsenalit, që kërkon një sulmues për sezonin e ardhshëm. Mediet angleze raportojnë se klubi londinez ka gati 60 milionë euro për kartonin e 23-vjeçarit.

Roma dhe Mourinho e vlerësojnë shumë Abraham dhe nuk duan të privohen nga shërbimet e tij, por milionat nga Anglia tundojnë jo pak. Në fund do të ndikojë edhe dëshira e lojtarit, nëse dëshiron të vijojë në Itali apo do të rikthehet në Premier League.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...