Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“60 milionë paund për mua? Një çmenduri”, talenti i Everton: Ky është futbolli!

Një nga lojtarët për të cilët Chelsea këmbënguli deri në orët e fubdit të merkatos për ta transferuar në Stamford Bridge, ishte Anthony Gordon i Evertonit. Megjithatë, klubi nga Liverpool i rezistoi ofertës prej 45 milionë paund nga “Blutë e Londrës”, ndërsa kërkonte të pakten 60 milionë paund. Lidhur me këtë shumë të lartë që pengoi transferimin e tij te Chelsea, ka folur edhe vetë Gordon. Ky i fundit e pranon se në futbollin e sotëm, shifrat e merkatos nuk pasqyrojnë realitetin.

“Personalisht, mendoj se asnjë lojtar nuk vlen 60 milionë paund. Megjithatë, ky është futbolli dhe tregu i ditëve të sotme, ndaj unë nuk dua t’i ul vlerat vetes sime. Kur transferon një futbollist, nuk blen vetëm vlerën e tij aktuale, por edhe potencialin e tij në të ardhmen. Wshtë një rrisk që tashmë klubet e marrin përsipër.

Gjithsesi, unë nuk e kisha mendjen te transferimi pasi nuk ishte diçka që mund ta kontrolloja. Unë duhet të qëndroj i përulur dhe të mendoj për të tashmen  dhe mos të shikoj shumë larg në të ardhmen. Por, në momentin kur bën mirë, zërat e merkatos do të jenë gjithnjë të pranishme. Unë ndjehem mirë te Everton dhe nuk më vjen aspak keq që vijoj të luaj në këtë skuadër”, u shpreh 21-vjeçari.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...