Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

60 mln € operacion dhe trefishim page, sulmuesi i Brazilit në Arabi

Edhe Malcom në Arabinë Saudite. Sulmuesi brazilian është pjesë e Zenit prej verës së vitit 2019, kur u transferua për 40 mln euro nga Barcelona.

Sulmuesi i djathtë do të vazhdojë karrierën tek Al Hilal, që ka arritur akordin me klubin rus mbi bazën 45 milionë euro + 15 të tjera në formë bonusesh.

26-vjeçari është përforcimi i katërt për Al Hilal, që më parë ka siguruar firmat me emra si Kalidou Koulibaly, Ruben Neves dhe Sergej Milinkovic-Savic.

Lexo edhe:

Malcom, i cili mbahet mend për “tradhtinë” ndaj Romës në vitin 2018, kur u nis drejt kryeqytetit italian dhe më pas përfundoi në “Camp Nou”, do të përfitojë 18 milionë euro në sezon te klubi saudit.

Trefishi i asaj që përfiton në klubin nga Petersburgu. Sulmuesi u rikthye në kombëtaren e Brazilit gjatë muajit të kaluar. Duke luajtur në dy miqësoret e pesë herë Kampionëve të Botës përballë Guinesë dhe Senegalit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...