Merkato

“70 milionë euro komisione për Haaland”, Raiola mohon lajmet e mediave spanjolle

Mino Raiola vijon turin e tij nëpër Europë, për të negociuar për kartonin e sulmuesit të talentuar norvegjez Erling Haaland, i cili ndiqet nga Barcelona e Reali i Madridit në Spanjë, si dhe Manchester City, Liverpool e Chelsea në Angli.

Menaxheri i njohur, bashkë me babanë e sulmuesit, ishin javën e kaluar në Spanjë, ku patën takime si me presidentin e Barçës, Johan Laporta, ashtu edhe me atë të Realit, Florentino Perez, ndërsa më pas në fundjavë fluturuan drejt Anglisë.

Duke zbuluar detaje nga takimi me presidentët e Barçës dhe Realit, mediat spanjolle raportuan se Raiola ka kërkuar komisione marramendëse për të mundësuar transferimin e sulmuesit, që prekin shifrën e 70 milionë eurove.

Nga 20 milionë euro për Raiolën dhe babanë e Haaland, dhe 30 milionë euro bonus firme për vetë sulmuesin, ka pretenduar menaxheri i norvegjezit, sipas mediave spanjolle, por vetë ky i fundit ka hedhur poshtë gjithçka nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Lajmi i pavërtetë fluturon shpejt dhe larg” ka shkruar Raiola, duke hedhur edhe një video të shkurtër me artikujt e mediave më prestigjoze botërore, që raportojnë për komisionet e pretenduara të menaxherit.

Aktualisht Haaland luan me Borussian e Dortmundit dhe po bën mjaft mirë, duke u konfirmuar një “makineri golash”, ndërsa klubi gjerman e ka bërë të qartë se kërkon të paktën 140 milionë euro për kartonin e talentit norvegjez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency