Futboll

700 gola në karrierë, Ronaldo “kërcënon” Biscan dhe Ali Daei

Cristiano Ronaldo shënoi kundër Ukrainës golin e tij numër 700 në karrierë. CR7 ka lënë pas tashmë një legjendës si Gerd Müller, ndërsa përpara ka vetëm katër golashënues: Puskas (709 gola), Romario (748), Pelé (779) dhe Biscan (805 gola). Nuk duhet harruar që pas tij vjen Leo Messi me 668 gola dhe me një ritëm jashtëzakonisht të lartë shënimi. Nuk është e thjeshtë, por të dy, portugezi dhe argjentinasi aspirojnë të arrijnë rekordin e austriakut Biscan. Një tjetër sfidë midis dy dominuesve të futbollit botëror në dekadën e fundit.

Më shumë gola me kombëtaren ka iraniani ALI DAEI (109 gola). Një tjetër rekord ky që Cristiano Ronaldo e ka në fokus. Portugezi është i dyti në listë, me 95 gola. Messi, me 68 gola, duket shumë larg nga kjo shifër rekord. Neymar (60 gola për Brazilin dhe vetëm 27 vite mbi supe) mund ta kërcënojë Ronaldon dhe iranianin Ali Daei në planin afatgjatë.

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency