Bundesliga

8 gola për të ndarë nga 1 pikë, barazim spektakolar në Hannover-Leverkusen

Një sfidë e “çmendur” vetëm kështu mund të konsiderohet takimi që u luajt në HDI Arena mes Hannover 96 dhe Bayer Leverkusen. Emocione pa fund, shumë spektakël dhe plot 8 gola për një barazim rokambolesk 4-4. Të dyja skuadrat ndanë nga një pikë në një sfidë ku e kërkuan me çdo kusht fitoren.  Talenti Julian Brandt kaloi “Aspirinat” në epërsi pas vetëm 11 minutash lojë, por reagimi i vendasve ishte i menjëhershëm me Hannoverin që shpërtheu me 2 gola të shpejtë në harkun e 9 minutave nga e 12-ta në të 21-tën me Bebou dhe Fullkrug. Por Leverkusen barazoi shpejt me sulmuesin me origjinë shqiptare që luan për Zvicrën Admir Mehmedi. Megjithatë pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve falë golit të falë golit të Klaus në të 45-tën. Në pjesën e dytë xhamajkani Bailey i ardhur në fushë nga stoli shënoi dy herë për miqtë duke krijuar idene e një fitoreje për “Aspirinat”, por barazimi i Hannoverit në 4-4 erdhi me Korb në të 83-tën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency