Futboll

8 nga 10 klubet e Premier League-s, kundër Manchester City-t në KAS

Manchester City ka apeluar në KAS vendimim që e përjashton për dy vjet nga kupat europiane për shkelje të “Fair Play-it Financiar”, por ka nga ata skuadra në Angli që nuk duan ta presin verdiktin e gjykatës më të lartë sportive në botë. Sipas “Daily Mail”, tetë nga dhjetë klubet më të mira angleze (përjashtuar Sheffield United dhe sigurisht vetë Citizens) kanë paraqitur një kërkesë në KAS që skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola të mos marrë pjesë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Kërkesa e City-t në KAS parashikon pezullimin e dënimit në pritje të vendimit përfundimtar në këtë gjykatë, që gjithashtu do të jepet më vonë nga ç’ishte parashikuar për shkak të urgjencës së koronavirusit.

Në këtë rast, City, edhe nëse do t’i mbetej dënimi në KAS, kërkon që të paktën sezonin e ardhshëm të mos e humbë Championsin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency