Abissnet Superiore

“80% e ekipeve si ne”, Daja: Krizë rezultatesh, loja dominuese. Tifozët? S’pajtohem vetëm me diçka

Vetëm një fitore arriti Partizani në fazën e parë të Abissnet Superiores, duke mos ia dalë të gëzojë tifozët e shumtë. Të premten fillon faza e dytë, “Demat” presin Teutën dhe një fitore ndaj kampionëve në fuqi është e rëndësishme, pasi do t’i jepte moral e qetësi ekipit të kuq.

Trajneri Ilir Daja foli sot në konferencën për shtypin rreth duelit të ditës së premte (26 nëntor, 16:45), duke u ndalur te gjendja e skuadrës së tij, rivaliteti i madh në kampionat, pakënaqësia e tifozëve dhe tek ekipi kundërshtar.

KRIZA – “Sigurisht që kemi krizë rezultatesh, sepse Partizani nuk është mësuar me këto rezultate, por kemi paraqitur një lojë ku kemi qenë dominues ndaj ekipeve të tjera”.

FAZA E PARË – “Po të analizojmë fazën e parë, të njëjtën gjë kanë pasur të gjithë ekipet, përveç dy ekipeve që ndodhen në vendet e para, që kanë pasur një stabilitet më të madh.

80% e ekipeve kanë përjetuar atë që kemi përjetuar ne. Garancia është që në lojë kemi bërë më mirë se të tjerët. Opsioni i vetëm për Partizanin është vetëm fitorja”.

SYNIMI – “Kemi rreth 2 javë që jemi mbledhur dhe kemi thënë që do e kalojmë të gjithë bashkë këtë krizë. E njëjta strategji do të jetë edhe kundër Teutës. Ata janë një ekip cinik, janë kampionët e Shqipërisë dhe të godasin nëse u lë hapësira”.

TAKTIKA – “Ne punojmë edhe në aspektin teorik me lojtarët. Ndryshimi i skemave nuk ka të bëjë më ndryshimin e madh të manovrës, ka të bëjë me kontingjentin e lojtarëve që kemi pasur në dispozicion por edhe kundërshtarët.

Nuk jam nga ata trajnerë që vendos lojtarët në fushë dhe u them: luani kështu dhe bëni çfarë të doni. Ndryshimi i skemës ka ardhur nga dëmtimet e shumta që kemi pasur, por edhe në raport me kundërshtarin”.

TË RINJTË – “Nuk është se kanë bërë bërë gabime lojtarët e rinj apo të vjetër, kemi gabuar të gjithë, por të rinjtë janë ata që e vuajnë më shumë në aspektin psikologjik. Jam i kënaqur me ta, Partizani ka vazhduar një proces që ka të ardhme të sigurt, me apo pa Dajën”.

TIFOZËT – “E kuptoj dëshpërimin e tifozëve, i kuptoj, edhe ne jemi të dëshpëruar. Ata kanë të drejtë, por nuk jam dakord se tifozët duan vetëm rezultatin dhe jo lojën e bukur. Ata duan që lojtarët të japin gjithçka në fushë, diçka që nuk e kemi bërë.

Zënkë pas ndeshjes me Laçin? Jam një intelektual në lartësinë e duhur për të kuptuar që tifozët duhet t’i bësh pjesë të grupit, sidomos tifozerinë e madhe të Partizanit.

Ndonjë keqkuptim i vogël duhet të minimizohet, më shumë nuk flas. Ne jemi, luajmë dhe gëzojmë për tifozët. Është po i njëjti kontingjent që ka qenë me Laçin, me Carën dhe Kaçen që kanë kryer një javë stërvitore më shumë”.

KUNDËRSHTARI– “Kemi humbur me Teutën, humbja tjetër ka qenë me vendin e gjashtë, pasi kemi vetëm dy humbje. Të gjithë e kemi parë si humbëm me Teutën. Rivali? Përballë kemi një ekip shumë të fortë.

E vetmja mënyrë për të arritur fitoren, është që të jemi të gjithë bashkë në të dy fazat e lojës. Sigurisht që i druhem, pasi Teuta ka lojtarë që dinë të bëjnë mirë në momente të caktuara, kanë mentalitet fituesi dhe grintë. Nuk është se i kemi frikë, por e respektojmë Teutën”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency