Futboll

Kristian Prendi rikthehet te Tirana

Kristjan Prendi rikthehet në shtëpi, aty ku gjithmonë ka dashur të jetë, te klubi ku u bë i njohur dhe ku hodhi hapat e tij të parë në karrierë. Sulmuesi i talentuar është afrimi më i fundit i Tiranës në merkato. Pas një eksperience të shkurtër te Bylis ku spikati me lojrat e tij të mira, Prendi për cështje zemre vendosi të mbajë sërish veshur fanellën e Tiranës duke firmosur me bardheblutë. 19-vjecari është një futbollist që ka dalë nga akademia e Tiranës dhe që premton shumë për të ardhmen pasi talenti dhe klasi nuk i mungojnë. Me Bylisin Prendi zhvilloi në total  9 ndeshje në Kategorinë e Parë duke realizuar dhe 3 gola. Te 24-herë kampionët Prendi do të luajë tashmë sërish në të njëjtën skuadër me bashkëmoshatarët e tij si Albi Doka, Grent Halili e Elvi Berisha. 19-vjecari mund të konsiderohet një vlerë e shtuar për sulmin e Tiranës. Bardheblutë kanë vuajtur për të gjetur një sulmues që shkon me lehtësi te goli gjatë sezoneve të fundit, por lojtarin e shumëkërkuar në merkato për repartin e avancuar, trajneri brazilian Ze Maria mund ta gjejë pikërisht te Prendi, i cili me Bylisin në eksperiencën 1-vjecare tregoi se ka cilësi të jashtëzakonshme përpara portës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency