Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Shqipëria e nis keq me Austrinë, humbet 51-79

Humbje e rëndë për Shqipërinë në ndeshjen e parë në grup nga Austria në paraeliminatoret e Botërorit 2019, në basketboll për meshkuj. Kuqezinjtë e koshit të drejtuar nga qiprioti Costandinides u mposhtën me 28 pikë diferencë nga kundërshtarët austriake, 51-79, duke treguar se është ende larg objektivave për të hedhur një hap cilësor në përballjet ndërkombëtare.

Në sallën “Feti Borova” të Parkut Olimpik, në kushte aspak normale për shkak të temperaturave të larta dhe mungesës së impiantit të aspirimit, sfida nisi keq për Shqipërinë, që humbi për arsye dëmtimi Mucën. Perioda e parë u mbyll 10-16 për Austrinë, e cila e thelloi edhe më tej diferencën duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin e thellë 21-40. Perioda e tretë ishte më e mirë për kuqezinjtë e kohën, që mundën të rikuperonin vetëm 2 pikë me një rezultat të pjesshëm 19-17. Ne periodën e fundit autriakët e rritën rimtim duke e mbyllur ndeshjen 51-79. Ndeshjen e dytë në grup Shqipëria do ta zhvillojë në transfertë me Holandën më 9 gusht.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Futboll

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe...