Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shorti, përballjet e tjera të Europa League

Shorti i Europa League për fazën e Playoff të hedhur në Nion të Zvicrës, sjell perballje interesante. Goglat kanë vendosur përballë njëri tjetetrit, spanjollët e Atheltic Bilbo dhe ekipi grek të Panathinaikosit. Ndërkohë Marseglie e teknikut Rudi Garcia do të ndeshet me sllovenët e Domzale. 180 minuta interesante parashikohen të jenë dhe ato mes Everton dhe Hajduk Split. Holandezët e Ajax, pasi nuk mundën dot të kualifikoheshin për në fazën tjetër të Champions Leage,  shorti i Europa League i ka vendosur përballë norvegjezve të Rosenborg. Osijek i mesfushorit kuqezi me tipare sulmuese, Eros Grezda do të përballet me Austrin e Vienës.

Duele të tjera që do të luhen janë edhe ato mes Vardar-Fenerbache, Crvena zvezda -Krasnodar, Altach-M.Tel-Aviv, Bate Borisov-Olexandriya, Club Brugge -Aek, Maritimo-Dinamo Kiev ,Ludgorets-Suduva.  Legia e Varshavës do të ndeshet me Sherif Tiraspol, me Armando Sadikun që me shumë gjasa do të udhëheqe vijen e parë të sulmit të klubit polak, për ti sigurar ekipi vazhdim e avneturës europiane.  Goglat vendosën përballë tyre dhe ekipe si Apollon-Midtjylland , Partizan  – Videoton, Utrecht -Zenit, Viitorul-Salzburg, Plzen -AEK Larnaca, Paok-Ostersund . Skuadrat do të nisin misionin e tyre për tu kualifikuar në fazën e grupeve prej datës 17 Gusht.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....