Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dygolësh i Salihit në fitoren e Neustadit

Hamdi Salihi abonohet me golin në Ligën e parë të Austrisë, madje në javën e tretë arrin të realizojë dygolëshin e parë sezonal. Nojshtadi ku aktivizohet sulmuesi shqiptar fitoi 2-3 në fushën e Lustenaut, duke koleksionuar tri pikët e radhës për kreun e renditjes.

Në fakt vendasit shënuan të parët me anë të Lucas Barbosas, që u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 6-të.

Avantazhi i Lustenaut zgjati vetëm 5 minuta, pasi Salihi në të 11-tën, i shërbyer nga Ljubic barazoi rezultatin.

Në të 25-tën “Bomberi” shqiptar shënoi të dytin personan në këtë ndeshje me 11-metërsh, me Neustadin që shkoi në dhomat e zhvesjes në epërsi 1-2.

Në minutën e 65 skuadra e Salihit thelloi në 1-3 diferencën me Hager, ndërsa 5 minuta më vonë shkodrani la fushën e lojës i zëvendësuar nga Stefel.

Në minutat e mbetura Lustenau arriti të shënonte golin e dytë por pa mundur të shmangte humbjen.

Me këtë dygolësh Salihi arrin kuotën e 3 finalizimeve në 3 javët e para të kampionatin, pasi ka shënuar edhe në suksesin e javës së kaluar 4-0 em BW Linzin.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....