Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Pole Position për Marquez në Brno

Marc Marquez konfirmohet piloti më i shpejtë në Cmimin e Madh të Repbulikës Ceke duke regjistruar pole-position e tij të rradhës në cirkuitin e Brnos. Me kohën 1 minutë 54 sekonda e 981 të mijtat, kampioni në fuqi i Botës regjistroi xhiron më të shpejtë në provat zyrtare të Cmimit të Madh të Cekisë, dhe do ta nisë garën e kësaj të Diele përpara Valentino Rossit i cili edhe pse u shfaq në një formë të jashtëzakonshme nuk regjistroi dot një kohë më të mirë se ajo e Marquez. Vetëm 92 të mijtat më i ngadaltë se spanjolli i Repsol Hondës ishte Doktori që gjithsesi do të niset nga rradha e parë në Brno. Menjëherë pas Rossit në këto prova u pozicionua Dani Pedrosa me Hondën tjetër zyrtare, që ashtu si Marquez dhe Doktori do ta startojë garën nga vija e parë.  Paraqitje e mirë edhe ajo e dy motorëve Ducati me Andrea Dovizioson që regjistroi kohën e 4-të më të mirë  ndërkohë që shoku i tij i skuadrës Jorge Lorenzo u pozicionua i 5-ti. Surprizoi Cal Crutchloë, britaniku regjistroi kohën e 6-shtë më të mirë dhe la pas spanjollin e Yamahas Maverick Vinales i cili zhgënjeu totalisht me vendin e 7-të.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...