Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Panucci bën gati ftesën për Balliun

Trajneri i ri i Kombëtares Christian Panucci vazhdon të ndjekë nga afër futbollistët kuqezi, që mund të jenë të vlefshëm për Kombëtaren. 44 vjecari ka qenë i pranishëm gjatë kësaj të shtune në stadiumin e Metz “Stade Saint-Symphorien”  për të ndjekur nga afër mbrojtësin Ivan Balliu, që u lakua jo pak dhe në muajin maj për një thirrje të mundshme në kombëtare. Ka qenë vetë Panucci që nëpërmjet faqes së tij në Facebook ka bërë të ditur praninë e tij në tribunat e stadiumit të Metz, teksa ka ndjekur ndeshjen me Guinkamp ku Balliu u aktivizua titullar. 25 vjecari ka qenë në listën dhe të De Biasit për të veshur fanellën kuqezi, me ish-trajnerin që kërkoi ta grumbullonte atë për ndeshjen miqësore me Luksemburgun por pati zëra se futbollisti nuk ju përgjigj dëshirës së De Biasit. Gjithsesi Panucci duket i vendosur për ta provuar me Balliun, që ka lindur në Spanjë dhe ka dhe pasaportë spanjolle ndërsa ka luajtur dhe me U-17 të Spanjës në të kaluarën.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...