Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

PSG e nis me fitore kampionatin

PSG e nisi me fitore sezonin e ri në Ligën e Parë, pa Neymar në fushë por me brazilianin që ishte i pranishëm si spektator në fitoren 2-0 të parizienëve ndaj Amiens në “Parc de Prince”. Ekipi i Unay Emery e pati gjithcka të thjeshtë përballë miqve, që kishin ardhur më shumë si vizitorë në kryeqytet. Me forca të shumta pas, Amiens, debutues këtë vit mundi të mbrojë rezultatin deri në minutën e 42-të kur Edinson Cavani pas një pasimi të Dani Alveshit mposhti portierin kundërshtar.

Pjesa e dytë nuk ndryshoi shumë nga e para me PSG që vazhdoi të dominonte por duke shpërdoruar shumë përpara portës deri sa në të 81-tën në një kundërsulm, Pastore shënoi dhe golin e 2-0 duke mbyllur përfundimisht ndeshjen.

Një fillim i mirë për parizienët që morën 3 pikët në pritje dhe të debutimit të Neymar.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...