Futboll

Teuta fiton në miqësore, spikat Lena

Nijaz Lena shënon për Teutën dhe mban dhe shiritin e kapitenit për durrsakët, ndërkohë që Kukësi e kërcënon me kontratën. Mesfushori spikati që në ndeshjen e tij të parë me “Djemtë e Detit” teksa shënoi golin e 3-të në fitoren 4-1 të Teutës në miqësoren me Riminin, të luajtur në fushën stërvitore të Secchianos. Skuadra e Gugash Maganit zhvilloi një lojë shumë të mirë sidomos në pjesën e dytë dhe pse epërsinë e mori që në pjesën e parë me anë të Cyrbjas që  realizoi me të majtën.

Në fillimin e pjesës së dytë ishte sulmuesi ganez Latif Amadu që realizoi golin e 0-2 përpara se Lena të fitonte vetë një 11-metërsh duke e shndërruar në gol me një parabël. Gjithsesi skuadra durrsake nuk kishte përfunduar ende me golat pasi Enco Vila realizoi dhe golin e 0-4 në minutën e 79-të. Në fund Rimini mundi të shkurtojë dhe diferencën e golave me anë të Valerianit që u tregua i saktë nga pika e bardhë. Deri në këto momente Teuta ka bërë shumë mirë në miqësoret që po zhvillon në Itali, me trajnerin Magani që ka mbetur shumë i kënaqur nga paraqitjet e të tijve.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency