Futboll

Kukësi, ndeshje me Lirinë e Prizrenit

Dy muaj më parë, pas festës për titullin kampion, presidenti i Kukësit, Safet Gjici ftonte Blendi Shkëmbin të ulej në krye të skuadrës së tij.

“Përshëndes Bledi Shkëmbin, një prej lojtarëve më të jashtëzakonshëm të futbollit shqiptar. I uroj suksese në karrierën si trajner dhe pse jo në të ardhmen ta kem trajner të skuadrës sime. Më bëhet qejfi që edhe ai ndodhet këtu në festën e Kukësit. Aktualisht, kemi Gjokën, por i them Shkëmbit të shohë edhe nga Kukësi.”

Që nga ajo ditë, Kukësi ka ndryshuar trajner dhe Shkëmbi është një trajner, vetëm se në një tjetër stol, atë të Lirisë së Prizrenit. Megjithatë marrdhëniet përtej deklaratave të bëra dhe me sens humori janë të shkëlqyera, aq sa Kukësi këtë herë e ka afruar Shkëmbin të jetë pranë verilindorëve, vetëm se si kundërshtar. Liria e Bledi Shkëmbit këtë të hënë në Pezë Helmes do të sfidojë kampionët e Shqipërisë së Kukësit në një miqësore, që do t’i shërbejë si Shkëmbit gjithashtu dhe trajnerit të ri Milinkovic. Deri tani Shkëmbi ka bërë shumë mirë në miqësoret e luajtura dhe një tjetër rezultat pozitiv përballë Kukësit do të konfirmonte se Safet Gjici në atë periudhë kur i bëri ftesë Shkëmbit, e kishte nuhatjen se korcari mund të kishte një të ardhme të mirë si trajner dhe pse për momentin Gjici dhe Shkëmbi do ta shohin veten miqësisht si kundërshtar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency