Futboll

Partizani, prezantohet Edgar Cani

Edgar Cani rikthehet në atdhe, pas një karriere të gjatë në Itali, me itenerare në Poloni e Angli, java e Edgar Canit, sulmuesit të Kombëtares, nisi me prezantimin te Partizani. Më në fund i kuq, me shallin e skuadrës në qafë në sallën e konferencave, si për të demonstruar lidhjen me ngjyrën që deh tifozët e 15 herë kampionëve, kontratë 2- vjecare dhe fanella me numrin 9, atë të qendersulmuesit të pastër, është padyshim ai godija e madhe e kësaj vere. Për Partizanin është një ëndërr e vjetër që bëhet realitet, me 28-vjecarin që shpjegon se këmbëngulja dhe projekti i Partizanit bënë që kjo të ishte hera e duhur.

“Po është e vërtet Partizani më ka kërkuar edhe më parë, por këtë herë këmbënguli më shumë për mua dhe e pranova ofertën e klubit kryeqytetas, duke parë edhe projektin që ka.”

I rritur jashtë vendit, Cani prek për herë të parë Kategorinë Superiore, ashtu si Partizani, kërkon titullin kampion.

“Klubi ka pretendime serioze, kërkon titullin pas shumë vjetësh dhe unë vendosa të vij për ta ndihmuar këtë ekip.”

Titulli por edhe kombëtarja, Partizani për të është ambienti i duhur për të rigjetur fanellën kuqezi, edhe pse pranon se për momentin nuk ka patur kontakte me trajnerin e ri Panucci. Pak por e sigurt, Luciano Moggi ka luajtur një rol thelbësor në transferimin e tij te Partizani.

“Më ka pëlqyer projekti, që ma ka shpjeguar edhe Moggi, me të cilin ka komunikuar disa herë.” 

Me Mark Julianon ndërkohë bashkëbisedimi ka qenë në planin teknik.

“Trajnerin Iuliano e njoh, sepse ka drejtuar disa skuadra në Itali. Konkurrenca? Natyrisht, më pëlqen dhe jam gati të jap më të mirën.”

Vlerësim për kampionatin shqiptar, Cani e di se asgjë nuk mund të merret e garantuar.

“Nuk e njoh mirë futbollin shqiptar, sepse kam jetuar në Itali, por kam parë disa ndeshje dhe kam krijuar një imazh. Eshtë një kampionat u fortë dhe duhet të japim maksimumin.”

Këpuca e artë padyshim që e josh, megjithatë nuk i vë vetes objektiva personalë, i pari vjen suksesi i Partizanit.

“Nuk kam objektiva personale përsa i përket numrit të golave, por dua të ndihmoj klubin të arrijë atë që do.” 

Konkurenca nuk e tremb, në botën e profesionistëve luan ai që e meriton.

“Më pëlqen konkurenca,nuk i frikësohem.  Do të ishte bukur të shpallem kampion me Partizanin.” 

Tifozët mund të rrinë të qetë, ekipi që ka simpatizuar që i vogël në Shqipëri është pikërisht Partizani, mesazhi i fundit është për ta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency