Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Coutinho edhe më pranë Barcelonës

Tashme qe zia ka kaluar, sic e quajten periudhen post – Neymar fansat ironike te Barcelones, duket se blaugranat po i rikthehen jetes duke filluar me festen e titullit Gamper dhe me projektin e ri per sezonin 2017-2018. Sic raporton e perditshmja El mundo Deportivo, nje delegacion i katalanasve tashme ndodhet ne Angli, per te biseduar me drejtuesit e Liverpoolit transferimin e mundshem te Philipe Coutinhos ne Spanje. Me 13 gola te realizuar sezonin e shkuar ne Premier League, pavaresisht nje demtimi te pesuar, braziliani ploteson kriteret per te qene zevendesuesi ideal i Neymar tek katalanasit. Pengessa e pare qe haset ne keto tratativa  eshte pikerisht rezistenca qe duket se Liverpoooli dhe trajneri Jurgen Kloop do t’i bejne kesaj oferte, por deshira e lojtarit si dhe shifrat e larta qe shtrohen ne tavoline mund te zgjidhin gjithshka. Barcelona eshte gati te paguaje 120 milione euro  per Cotinhon qe sic ka deklaruar, do te ishte i lumtur te luante ne Camp Nou, ndaj oret ne vijim mund te sjellin lajmin zyrtar te transferimit te tij.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...

Kombëtare

Short i vështirë, por të jemi optimistë. Kështu u shpreh presidenti i FSHF-së, Armand Duka në intervistën për SuperSport, ku ndër të tjera deklaroi...