Futboll

Lushnja, gati rikontruksioni i stadiumit

Lushnja këtë vit u rikthye në Superiore dhe dëshira e klubit është që ndeshjet t’i luaj në stadiumin e saj “Roza Haxhiu” që i është nënshtruar një rikonstruksioni të plotë, si përsa i përket ambjenteve të brendshme, fushës por dhe tribunave, që do të pajisen me stola të rinj në mënyrë që të plotësojnë kushtet e licensimit të FSHF. Gjithsesi nga ecuria e punimeve aktuale duket paksa e vështirë që stadiumi të jetë gati në datën e fillimit të sezonit të ri dhe pse sekretari i klubit, Irakli Zaka thekson se po bëhet maksimumi që gjithcka të jetë gati për ndeshjen e parë me Vllazninë.

Faza e parë parashikon vendosjen e tapetit të ri të fushës, mbarimi i së cilës do të mundojë dhe fillimin e pajisjes së tribunave me stolat e rinj.

Në rast se punimet nuk përfundojnë në kohë për ndeshjen e parë të Superiores në shtëpi, atëherë Lushnja ndeshjen me Vllazninë me shumë gjasa do ta zhvillojë në stadiumin e Fierit “Loni Papuciu”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency