Lajme

Vijojnë surprizat në Botërorin e Atletikës

Botërori i Atletikës dhuroi një surprizë në gjysmëfinalet e 200 metrave për meshkuj, kur kampioni ëayde Van Niekirk u mund në baterinë e tij duke u renditur i 3-ti dhe arriti të kalojë në finale vetëm si një prej vendeve të tretë më të shpejtë. Atletiki nga Afrika e Jugut nuk ishte i vetmi që zhgënjeu pasi dhe xhamajkani Yohan Blake nuk arriti të kalojë në finale. Ndërkohë nuk mungoi drama dhe në garën e 400 metrave për femra ku Shaunae Miller Uibo e Bahamas u mendua se do të fitonte sërish ar ashtu si në Olimpiadën e Rios, por Miller-Uibo pësoi një dëmtim duke lejuar amerikanen Phyllis Francis që të arrinte e para në finish, medaljen e argjendtë e fioi ndërkohë 18 vjecarja nga Bahreini Eid Naser ndërsa Allyson Felix u rendit vetëm e 3-ta. Kjo ishte medalja e 14-të në karrierë për Felix në Botëror duke barazuar kështu rekordin e Bolt dhe Ottey.Norvegjia mori medaljen e parë të artë në botëror që prej vitit 1987, teksa Karsten ëarholm arriti të triumfojë në garën e 400 metra me pengesa duke paraprirë në finish, turkun Copello dhe ish kampionin e botës, amerikanin Kerron Clement. Kina i shtoi vetes një tjetër ar në garën e hedhjes së gjyles, me Lijao Gong që triumfoi me rezultatin 19.94 metra, argjendin e fitoi hungarezja Anita Marton ndërsa Michelle Carter mori bronzin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency