Eredivisie

Nisje pozitive e PSV, mund AZ Alkmaar

PSV Eindhoven e nisi me fitoren sezonin e ri të Eredivisie pasi mundi 3-2 A.Z  Alkmar në një 90 minutësh shumë emocionues, që dëfreu dhe Diego Armando Maradonën që ishte i pranishëm në tribunë. PSV, që ishte eliminuar në Europa League nga Osijek kërkonte të mos zhgënjente sërish përpara publikut të saj, megjithatë fillimi nuk ishte ai i duhuri me Dos Santos, që i ardhur nga stoli, i dha epërsinë A.Z  që në minutën e 18-të.

Goli pësuar zgjoi PSV dhe Lozanon që mundi të barazojë në të 31-tën por deri në pushim, vetë Lozano pati dhe 3 raste të tjera për gol të cilat nuk i shfrytëzoi sic duhet. Pjesën e dytë PSV e nisi në mënyrën e duhur dhe në të 48-tën, Pereiro mundi të dërgojë në rrjetë dhe golin e 2-1 duke përfituar nga një pasiguri e portierit Bozit.

Në të 76-tën Van Ginkel krijoi përshtypjen sikur e mbylli ndeshjen me golin e 3-të por sulmuesi i A.Z Weghorst mundi të shkurtojë diferencën nga pika e bardhë. Gjithsesi deri në fund PSV ruajti me fanatizëm fitoren duke marrë 3 pikët e duke e nisur me këmbën e duhur sezonin e ri të Eredivisie.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency