Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tirana barazon 3-3 me Lirinë e Prizrenit

Tirana dhe Liria e Prizrenit barazuan 3-3 sfidës miqësore mes tyre të luajtur në “Selman Stërmasi”, me skuadrën nga Prizreni që tregoi dhe njëherë cilësi në lojën e saj. Skuadra e Ze Marias arriti të mbyllë pjesën e parë në epërsi të një goli, me Dokën që ishte protagonisti i madh i kësaj sfide teksa shënoi në të 24-trën.

Po Doka dyfishoi shifrat për bardheblutë përpara se formacioni i Bledi Shkëmbit të kundërpërgjigjej me 3 gola, teksa shënuan me radhë, Mustafa, Korenica dhe Magani, që tregon se është përshtatur shumë mirë te bardhezinjtë nga Prizreni. Gjithsesi festa e Lirisë për golin e epërsisë nuk zgjati shumë, pasi Tirana mundi të barazojë rezultatin në minutën e 91-tën. Ky ishte barazimi i dytë 3-3 në Shqipëri për Lirinë, pas atij të marrë të hënën dhe me kampionët e Kukësit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...