Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Hamilton: Kur të lë F1, largohem edhe nga Mercedes

Lewis Hamilton i premton besnikëri Mercedesit. Piloti anglez edhe pse është shumë i kërkuar në merkato do ta vazhdojë karrierën te skuadra gjermane. “Të lë Mercedesin? Do ta bëj këtë vetëm kur t’i jap lamtumirën Formula 1-shit”, deklaroi fillimisht Hamilton në një intervistë. 3-herë kampioni i Botës është shumë i lumtur dhe ka gjetur ambientin perfekt te Mercedesi. Kjo është një nga arsyet që Hamilton nuk e mendon aspak largimin nga skuadra gjermane.

Në muajt e fundit është përfolur shumë për një kalim të Hamilton te Ferrari duke patur parasysh faktin që 32-vjecari është në skadencë kontrate me shigetat e argjendta. Williams është një tjetër skuadër që e stiumulon jo pak britanikun por vetë Hamilton ka larguar zërat e merkatos. “Nëse do të vendosja të largohesha një ditë nga Mercedes do të më duhej ta filloja gjithcka nga zero dhe nuk e di nëse do tia vlente barra qeranë edhe pse Williams është një skuadër të cilën e admiroj dhe do më pëlqente që një ditë të isha pjesë e Williams dhe t’i riktheja ata në nivelet më të larta”- deklaroi, Lewis Hamilton.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....