Futboll

Lajme blitz nga La Liga

Reali i Madridit ka vendosur të apelojë vendimin e Ligës Spanjolle të futbollit për skualifikimin me 5 ndeshje të Cristiano Ronaldos. Ylli portugez për shtyrjen ndaj arbitrit pas kartonit të kuq që mori në finalen e parë të Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës, u pezullua me 5 ndeshje dhe do të mungojë në takimin e kthimit ndaj blaugranave në Superkupë dhe në 4 sfidat e para të sezonit të ri të La Ligas. Megjithatë në shtëpinë e klubit merengues besojnë shumë se Ronaldos do ti ulet dënimi.

Te Barcelona janë të pavendosur për Sergi Roberton. Me afrimin në skuadër të Nelson Semedos dhe Paulinhos për spanjollin që luan si mbrojtës i djathtë dhe si mesfushor parashikohet të ketë më pak hapësira në formacion dhe vetë Sergi Roberto dëshiron largimin nga katalanasit. Për shërbimet e lojtarit Manchester United dhe Chelsea i kanë shpallur luftë njëra tjetër dhe janë gati t’i ofrojnë Barcelonës shumë e 40 milionë Eurove, ndërkohë 25-vjecari për faktin se nuk konsiderohet titullar nga trajneri i ri Ernesto Valverde po reflekton për të vendosur se cila mund të jetë zgjedhja më e mirë për karrierën e tij.

Mesfushori francez i Interit Geoffrey Kondogbia është dëshira e madhe e trajnerit të Valencias Marcelino Garcia Torral në këtë merkato. Futbollisti i cili nuk është paraqitur në seancat e fundit stërvitore të Interit ka prishur cdo raport me klubin zikaltër duke kërkuar largimin madje për këtë fakt pritet të marrë një gjobë të majme dhe të pezullohet për një periudhë paafat. Kondogbia po i shtyn drejtuesit e Interit për ta shituar te Valencia por për momentin, kalimi i tij në Mestalla duket i pamundur për vetë faktin se oferta e Valencias është e ulët krahasuar me kërkesat e Interit. Mes palëve ka shumë distancë, pasi zikaltërit kërkojnë 30 milionë Euro për kartonin e francezit ndërsa spanjollët ofrojnë vetëm 15 milionë Euro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency