Futboll

Barcelona beson te “Remuntada” ndaj Realit

Reali e ka vendosur njërën dorë të trofeu i Superkupës, por Barcelona megjithatë beson se mund t’ja dalë të fitojë me 3 gola diferencë në “Bernabeu” dhe për këtë arsye katalanasit kanë sjellë në kujtesën e të gjithë përballjet e dekadës së fundit në shtëpinë e madrilenëve që kanë përfunduar me fitoren minimalisht me 3 gola të blugranave duke nisur nga përballja e sezonit 2005/2006 kur Barca triumfonte 0-3 në Madrid me 1 gol të Etos, e dy të Ronaldinhos me tifozët merengues që në përfundim të takimit duartrokisnin brazilianin në shenjë respekti.

Në 2009 gjithashtu Barcelona arriti të triumfojë 2-6 në “Bernabeu” me Messin e Henryn që ishin protagonistët e mëdhenj me nga dy gola secili. Në 2011, një tjetër sukses i madh për Barcën e Pep Guardiolës që në kryeqytet fitonte 3-1, rezultat që do të bënte që finalja e sotme e Superkupës të shkonte në shtesë. Në atë sfidë Sanchez, Xavi e Fabregas përmbysnin golin e shënuar nga Benzema që në minutën e parë.

Për të mbërritur te suksesi i fundit 0-4 në nëntor të 2015, ku Saurez dy herë, Neymar e Iniesta i jepnin një fitore bindëse blaugrave në një kampionët që në fund do të fitohej me vetëm 1 pikë diferencë nga Barca, pikërisht dhe si pasojë e këtij triumfi në “Bernabeu”. Ndaj dhe sot pavarësisht se Reali është i fortë nga suksesi 1-3 i ndeshjes së parë, një përmbysje nuk është dhe aq e paimagjinueshme për Barcën, dhe pse ndaj rivalëve historik misioni bëhet edhe më i vështirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency