Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bundesliga për 4 sezone të tjera në Digitalb

Ata janë  kampionët e Botës dhe kampionati i tyre nuk mund të  mungojë  në DIGITALB. Për 4 vitet e ardhshme Bundesliga dhe Superkupa e Gjermanisë  do të  vazhdojnë  të  shfaqen në  ekranin e të  gjithë  shqiptarë ve. Pasi DIGITALB siguroi deri në  vitin 2021 këto të drejta dhe transmetimin e eventit me ndeshje që  vijnë  në  kanalin Eurosport 2HD.

Pjesë  e paketë s Premium, ky kanal do të  transmetojë  cdo të  premte në  orë n 20:30, të  shtunave në  orën 15:30 dhe 18:30. Për të  vazhduar të  dielën sërish në 15:30 dhe më  pas në orën 18:00, pasi në  Gjermani, nuk do të luhet më të dielën në orën 17:30.

Mesjava e 1-rë në Gjermani i përket raundit të 5-të. Nga ky sezon Bundesliga do të  zbresë  në  fushë edhe në  orare të  reja. Cdo 5 raunde do të  luhet një  ndeshje të  dielën në orën 13:30 dhe një tjetër të hënën në orën 20:30. Një  total për të  mos u nënvlerësuar prej 182 ndeshjesh do të  vijnë  në 4 sezonet e ardhshme, duke filluar nga 18 Gushti me Bayern vs Leverkusen.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....