Lajme

Dimitrov e Thiem në cerekfinalet e ATP Cincinatti

Grigor Dimitrov u kualifikua në cerekfinalet e turneut të Cincinattit, pasi mundi 2-0 me sete Juan Martin Del Potro. Tenisti bullgar nuk e pati shumë të vështirë ndaj argjentinasit teksa në setin e parë i mjaftoi një game me break për të mbyllur pa probleme setin me rezultatin 6-3. Seti i dytë ishte më i ekuilibruar me argjentinasin që u përpoq të shfrytëzontë shërbimin duke e mbajtur setin të ekuilibruar deri në rezultatin 5-5, por më pas Dimitrov i mori sërish shërbimin kundërshtarit për të fituar 7-5.

Shumë e luftuar ishte përballja mes Dominic Thiem dhe Adrian Manarinos, me austriakun që pati nevojë dy herë për tie break për të kaluar më tej. Thiem fitoi setin e parë me rezultatin 7-4 në tie break ndërsa në të dytin sërish dy tenistët luftuan për cdo pikë por sërish në tie break Thiem u tregua më i saktë duke fituar 7-3. Jonh Isner gjithashtu përmbushi parashikimet dhe pse nuk e pati të thjeshtë ndaj Frances Tiafoe. Isner fitoi 2-0 me sete, por në të parin vuajti shumë duke zgjidhur gjithcka në tie break, të cilin e mbylli me rezultatin 7-4, ndërsa në setin e dytë arriti të marrë shërbimin ndaj kundërshtarit duke fituar 7-5 dhe në raundin tjetër do të përballet me amerikanin, Jared Donaldson.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency