Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajme blitz nga La Liga

Real Madrid braktis pistën Mbappe dhe mendon për të forcuar portën. Objektivi kryesor i klubit Merengues tashmë është portieri De Gea. Keylor Navas mbetet numri 1, por në rast se Manchester United pranon ofertën prej 50 milionë Eurosh, atëherë De Gea do të zhvendosej në Madrid për të veshur fanellën me numrin 1.

Adnan Januzaj nuk do të etë mundësi të debutojë në ndeshjen e parë të sezonit me Real Sociedad. Sulmuesi me origjinë shqiptare vuan nga një problem muskular dhe në këtë mënyrë, nuk do të jetë i gatshëm për transfertën delikate të Vigos.

Sulmuesi 24 vjeçar, “Larry” Kayode i jep lamtumirën Austrise për ta vazhduar karrierën në Spanjë me fanellën e Gironas. Ish sulmuesi i Manchester City ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me klubin iberik.

Edhe pse ndoshta nuk është ambjentuar ende me klimen mesdhetare, braziliani Paulinho mund të debutojë që në ndeshjen e parë të Barcelonës ndaj Real Betis. Mesfushori i transferuar në Katalonjë pak ditë më parë ka shanse të mëdha për të luajtur titullar në sfidën hapëse.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...