Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Atl. Madrid shmang humbjen në start

Atletiko mbetet Atletiko dhe në një mbrëmje të vështirë përballë një debutuese si Girona, që tregoi se nuk kërkon të jetë thjeshte vizitore në La Liga. Los Colchoneros u zgjuan nga gjumi në 12 minutat e fundit me Correan e Gimenezin që i dhanë një pikë që dukej e humbur në javën e parë të Primeras.

Në fakt, sfida e Gironës nisi me një 1 minutë heshje në nderim të viktimave të aktit terrorist të Barcelonës.

efekteLoja ndërkohë pati disa të vecanta për Atletikon, pasi Stuani u bë i pari lojtar që i shënon dy gola me kokë Atletikos brenda një ndeshje të vetme.

Përvec befasisë së Stuanit, Atletiko u detyrua gjatë ndeshjes të përballej dhe me një tjetër befasi atë të Antoine Griezzmann që u ndëshkua me të kuq në të 67-tën duke ja bërë pothuajse të pamundur kthimin e rezultatit formacionit të Simeones. Megjithatë goli i Correas në të 78-tën ndezi “shpirtin” rojiblanco të Atletikos që në të 85-tën me Gimenez mundi të barazojë rezultatin duke i dhënë një pikë të vyer madrilenëve.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....